Ciekawostki Podróże

Wyspy Galapagos

Wybierając się do Ameryki, pamiętajmy, że Ameryka to nie tylko Stany Zjednoczone. Warto pojechać czy raczej polecieć lub popłynąć do Ameryki Południowej. Bardzo ciekawym miejscem o pięknej przyrodzie są Wyspy Galapagos, gdzie żyje wiele gatunków zwierząt.

Skąd wzięły się Wyspy Galapagos? Wynurzyły się na skutek wybuchów podwodnych wulkanów. Na ich skalistych wybrzeżach, bardzo daleko od stałego lądu, żyją bardzo różne dziwne zwierzęta, których nie można spotkać w żadnym innym miejscu na kuli ziemskiej. Galapago, po hiszpańsku, oznacza żółw. Na Galapagos mieszkają wielkie żółwie słoniowe. Mogą one żyć nawet 300 lat.

Inne zwierzęta, fregaty, potrafią latać nawet z prędkością ponad 150 km na godzinę. Kiedy samiec chce przypodobać się samiczce, nadmuchuje wielkie czerwone wole pod szyją. Wygląda wtedy bardzo śmiesznie, zupełnie tak, jakby połknął piłkę.

Na Galapagos, co dziwne, można spotkać tez pingwina. Żyją tu bowiem pingwiny równikowe. Na wyspach też mieszka żarłacz galapagoski, rekin młot, płaszczka a nawet kormoran galapagoski.
Kormoran ten nie potrafi latać, ale nie jest to mu potrzebne do życia. Na wyspie nie ma ten kormoran żadnych wrogów, a jedzenie zdobywa nurkując w wodzie.

A teraz uwaga: atrakcja turystyczna na tych wyspach, to wspólna kąpiel ludzi lwów morskich, które s a bardzo przyjazne. Te ssaki bawią się jakby były dziećmi. Nurkują, zaczepiają nurków i bawią się.

Legwan morski to kolejne zwierzę na tych wyspach. Jest jedyna jaszczurką występującą w morzu. Legwany wygrzewają się jeden obok drugiego na brzegach. Nurkują co jakiś czas w wodzie, aby podjeść trochę glonów.

Drozd to kolejne wierzę na tej wyspie – drozd przedrzeźniacz, który właściwie nie potrafi przedrzeźniać nikogo. Żyje w stadach. Inne zwierzę to myszołów galapagoski. Samiec jest mniejszy od samicy.

Na wyspach Galapagos żyje jeszcze wiele dziwnych zwierząt. Aby docenić ta różnorodność, można przejrzeć jakiś album ze zdjęciami zwierząt z tych wysp, lub udać się w daleką podróż do Ameryki Południowej.
mks

hastagi na stronie:

#wyspy galapagos ciekawostki#pingwiny ciekawostki#wyspy galapagos zwierzęta

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy