Ciekawostki Podróże Turystyka usa

Wielki Kanion

Podróżując po Ameryce być może odwiedzimy Wielki Kanion. Wielki Kanion, znajdujący się w Północnej Ameryce, w stanie Arizona, jest jednym z cudów natury.

Jest głębokim jarem ze stromo opadającymi ścianami. Wycięty w skale w ciągu wielu tysięcy lat przez wody rzeki Kolorado, ma 350 km długości. Szerokość waha się od 6 do 30 km. Odległość między dnem a górna krawędzią wynosi miejscami ponad 1050 metrów. Na odcinku długości 160 km utworzony został park narodowy.

Ten jar jest czymś więcej niż tylko atrakcyjną szczeliną w powierzchni ziemi. Gdy rzeka drąży swoje koryto odkrywała warstwę skał które przedtem były głęboko ukryte pod powierzchnią ziemi. Były to główne piaskowce i skały wapienne. Skały osadowe, które powstały przed milionami lat, gdy ten teren był pokryty płytkim morzem.

Z tego powodu skały te zawierają liczne skamieliny dawno wymarłych stworzeń morskich. Wchodzenie do jaru a raczej schodzenie do jaru w głąb, stromą ścieżką, jest jakby podróżą w coraz dalsze czasy. Jest to związane z tym, że im głębiej schodzimy, tym starsze skały odkrywamy.

Wejście do Wielkiego Kanionu jest nie lada przygodą. Podróżując po Arizonie, czy nawet w ogóle po innych stanach, warto odwiedzić Arizonę chociażby ze względu an to miejsce. A znajdzie się tam jeszcze wiele innych ciekawych rzeczy do zwiedzania, np. domy mieszkalne w ścianach wąwozów, i inne cuda, budowle oraz przepiękna przyroda.
mks

hastagi na stronie:

#park narodowy wielkiego kanionu#wielki kanion kolorado ciekawostki#wielki kanion ciekawostki#park narodowy wielkiego kanionu ciekawostki#park narodowy wielkiego kanionu zwierzęta#Park Narodowy Wirunga ciekawostki#zwierzęta wielkiego kanionu#park narodowy wielkiego kanionu fauna i flora#park narodowy wielkiego kanionu fauna#PARK NARODOWY WIELKI KANION

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy