Wiadomości branżowe

Wielki finał drugiej edycji „Otwartych Wtorków z NuPlays” już 6 grudnia. Trwa głosowanie na Dziką Kartę

W piątek, 6 grudnia, na deskach warszawskiego klubu Progresja odbędzie się wielki finał drugiej edycji „Otwartych Wtorków z NuPlays”. O zwycięstwo walczyć będzie 6 zespołów. Jeden z nich dostanie się do finału dzięki głosowaniu internautów, otrzymując Dziką Kartę. Głosowania trwa do środy, 4 grudnia. Druga edycja „Otwartych Wtorków z

Teaser

W piątek, 6 grudnia, na deskach warszawskiego klubu Progresja odbędzie się wielki finał drugiej edycji „Otwartych Wtorków z NuPlays”. O zwycięstwo walczyć będzie 6 zespołów. Jeden z nich dostanie się do finału dzięki głosowaniu internautów, otrzymując Dziką Kartę. Głosowania trwa do środy, 4 grudnia.

Druga edycja „Otwartych Wtorków z NuPlays”, konkursu dla początkujących zespołów, dobiega końca. Po 3 miesiącach i 14 koncertach, podczas których o wejście do dalszego etapu walczyły 32 zespoły, przyszła pora na wielki finał.

6 grudnia na scenie klubu Progresja zagra sześć zespołów. Cztery z nich wyłonione zostały podczas wcześniejszych etapów konkursu, przechodząc dalej w głosowaniu jury oraz dzięki głosom publiczności. Są to: ATERRA, Enclose, Polska B i Running Red.

Dwa kolejne zespoły, które zagrają w finale, to te, które odpadły z konkursu ale otrzymały drugą szansę na walkę o zwycięstwo dzięki Dzikiej Karcie, przyznanej przez jury oraz w głosowaniu internautów. Głosami jury, Dziką Kartę otrzymał zespół Mentally Blind.

Drugą Dziką Kartę i możliwość zagrania w finale „Otwartych Wtorków z NuPlays” otrzyma zespół, który zdobędzie najwięcej głosów internautów. Głosować można do 4 grudnia (do godz. 12.00) na stronie https://nuplays.pl/album/21847/dzika-karta-glosowanie-publicznosci

Wielki finał „Otwartych Wtorków z NuPlays” będzie można obejrzeć na żywo w internecie dzięki transmisji live na NuPlays TV.

Informacje o zespołach:

ATERRA to warszawski zespół, który powstał w lutym 2012 roku. Pięciu Panów gra szeroko pojęty metal z elementami innych gatunków i stale poszukuje nowych, zaskakujących brzmień.

ENCLOSE to hardrockowa, międzynarodowa formacja, w skład której wchodzi dwóch Meksykanów (wokalista i gitarzysta), dwóch Polaków (instrumenty klawiszowe i perkusja) oraz basista o polsko – peruwiańskim pochodzeniu. Zespół powstał w 2011 r. w Meksyku, a w 2013 roku przeniósł się na stałe do Polski. Grupa miała przyjemność dzielenia sceny z wielkimi zespołami takimi jak Toto, Yes i Asia podczas ich trasy koncertowej w Meksyku, jak również z polskimi zespołami m.in.: Lady Pank, Mislovitz, Dżem czy Acid Drinkers.

A to już wiesz?  Seriale ATM Grupy w pierwszej dziesiątce nowości fabularnych z największą widownią w wiosennych ramówkach

POLSKA B to rockowy zespół z Białegostoku, który tworzy trzech muzyków. Panowie swoje publiczne występy rozpoczął grając w miejscowych pubach. Ciepłe przyjęcie przez publiczność zachęciło ich do grania większych koncertów. Zespół zagrał już na jednej scenie m.in. z zespołem Cochise Pawła Małaszyńskiego, KNŻ oraz Luxtorpeda. Wziął również udział w kilku konkursach muzycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

RUNNIG RED – zespół istnieje od początku 2013 roku. W jego skład wchodzi 5 muzyków, a każdy z nich ma już pewne doświadczenie sceniczne z innymi zespołami. Swoją muzykę określają jako fuzję groove metalu z hard core’ową energią i lekkimi naleciałościami stonera.

MENTALLY BLIND w obecnym składzie funkcjonuje od czerwca 2013 roku. Wszyscy członkowie zespołu pochodzą z województwa łódzkiego. Ich twórczość sklasyfikować można jako Death Metal/Progressive/Core.

Otwarte Wtorki z NuPlays

Otwarte Wtorki z NuPlays” to konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Składa się z czterech etapów, w wyniku których wyłonione zostaną dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, wytypowany przez jury, wygra profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja, drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays – nowej platformy internetowej z muzyką pochodzącą zarówno od dużych wytwórni, jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu „Otwarte Wtorki z NuPlays” serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.  

Partnerzy medialni konkursu: DlaStudenta.pl, Netfan.pl, Muzyka.pl, Radioaktywne.pl, Radio Bemowo, Radio Roxy FM, Rock Axxess

Więcej informacji o NuPlays na: http://media.nuplays.pl/

 

***

O NuPlays

NuPlays to nowy portal do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości i formy, do których należy m.in. opcja tworzenia ekscytujących ofert, składających się z cyfrowej muzyki i atrakcyjnych gadżetów, usług i propozycji. W NuPlays dział także unikatowy system lojalnościowy, premiujący aktywnych użytkowników tzw. superofertami – spotkaniem z ulubionym zespołem, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage, itd.

A to już wiesz?  Sylwestrowa fiesta bez gaci na Podhalu!

Dzięki NuPlays artyści mogą być bliżej swoich fanów, a nabywcy muzyki doświadczać niegdysiejszych emocji porównywalnych tylko z poszukiwaniem i nabywaniem cennych winylowych płyt.

Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy