Ciekawostki

Skąd pochodzi kawa?

Prawie jedna trzecia produkowanej na świecie kawy pochodzi z Brazylii. Uprawa kawy jest długim i skomplikowanym procesem, w którym nie da się zastąpić ludzi maszynami. Krzewy kawy wymagają ciepła. Nie lubią jednak upałów.

W Brazylii przy produkcji kawy pracuje ponad pięć milionów osób. Drzewa kawowe rosną na olbrzymich plantacjach. Trzeba je przycinać, ponieważ nie powinny mię więcej niż 2 metry wysokości.

Trzyletnie drzewka kawowe kwitną i można uzyskać z nich pierwsze owoce. Owoce kawy zbiera się, gdy stają się czerwone i mają wygląd taki, jak trochę niedojrzałe czereśnie. Owoce kawy rozkłada się na słońcu, aby się suszyły. Musi zwykle upłynąć kilka tygodni, i wtedy staja się suche.

Po tym czasie, można z łatwością wydobyć ziarna. Zielone ziarna muszą nadal schnąć i nabierać aromatu jeszcze przez kilkanaście miesięcy. Mówi się, ze te ziarna leżakują lub że kawa leżakuje.
Wysuszone ziarna kawy opala się – jest to prażenie kawy. Dzięki temu staja się lżejsze, większe, bardziej aromatyczne a ich kolor staje się ciemnobrązowy.

Wyprażone ziarna kawy już wsypuje się do opakowań i można je sprzedawać. Wtedy kawa jest już gotowa. Następnie kawa jest przewożona do krajów na całym świecie. Jest wielu smakoszy kawy, niektórzy nie wzięliby nigdy do ust kawy rozpuszczalnej, jaka się sprzedaje w dość dużych ilościach. Kawa jest traktowana jako używka, podobnie jak herbata. Można się od niej uzależnić.
mks

hastagi na stronie:

#Skąd pochodzi kawa#skad pochodzi kawa#z kąd pochodzi kawa#Brack State Coffee#kawa pochodzi z#kawa z plantacji Brack State Coffee

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dy   #emy   #ilo   #jak   #jest   #tak