Porady Kaspersky Lab dla wszystkich mam

Niezależny raport przygotowany przez amerykańską organizację Voice Information Associates wskazuje syntezator mowy IVONA, jako zdecydowanie najdokładniejszy wśród komercyjnych produktów firm takich jak Microsoft, AT&T, Nuance czy Loquendo.

W raporcie organizacji Voice Information Associates i magazynu ASR News przetestowano produkty dziesięciu firm liczących się na światowym rynku w dziedzinie Text-To-Speech (TTS): Microsoft, Nuance, AT&T, Loquendo, Acapela Group, Cepstral, CereProc, NeoSpeech i SVOX. Badania podzielono na siedem różnych kategorii związanych z dokładnością wymowy: interpretacja liczebników, homografów, wyrażeń obcojęzycznych, akronimów, skrótów, nazw i adresów – łącznie kilka tysięcy najtrudniejszych zwrotów. W pięciu z tych kategorii IVONA zdobyła najwyższe noty, z łącznym wynikiem 94,5 proc. To o 22 punkty procentowe więcej niż średni wynik pozostałych badanych produktów. Szczegółowe wyniki i ranking dostępne są na stronie ASR News http://www.asrnews.com/TTS_acc_website.pdf.

– Od dziesięciu lat, rozwijając naszą technologię, skupiamy się na naturalności i dokładności mowy. – powiedział Michał Kaszczuk, Wiceprezes IVONA Software, Dyrektor Działu R&D – Obecnie synteza mowy staje się kluczowym elementem w urządzeniach i aplikacjach mobilnych. Cieszy nas, że możemy oferować IVONA Text-To-Speech firmom na całym świecie i obserwować jak szybko rośnie liczba jego użytkowników.

Voice Information Associates i ASR News są wiodącymi branżowymi wydawcami, koncentrującymi się na technologii rozpoznawania i syntezy mowy. Ranking „Text-To-Speech Accuracy Study 2011” jest najbardziej kompleksowym porównaniem syntezatorów mowy dostępnych na rynku.

– Wyniki raportu jednoznacznie wskazują, że IVONA dostarcza jedną z najbardziej zaawansowanych technologii Text-To-Speech na globalnym rynku – powiedział Walter Tetschner, redaktor ASR News, autor raportu.

Jakości syntezatora mowy IVONA dowodzą nie tylko wyniki badań ASR News, ale również sukcesy na komercyjnym rynku. Deweloperzy desktopowych i mobilnych aplikacji pracują nad nowymi produktami wykorzystującymi syntezę mowy. Dzięki inicjatywie „IVONA for Developers” twórcy mogą łatwo korzystać z chmury serwerów lub bibliotek SDK. Od kilku dni głosy IVONA dostępne są również na platformie Android, gdzie zgromadziły już grono ponad 10 tysięcy użytkowników.

Więcej informacji o IVONA Software

Firma IVONA Software (wcześniej jako IVO Software) tworzy i rozwija syntezator mowy IVONA – jeden z najlepszych na świecie. Potwierdzają to liczne wyróżnienia i nagrody, między innymi główne laury w prestiżowym, międzynarodowym naukowym konkursie Blizzard Challenge, gdzie głos generowany przez syntezator mowy IVONA uznano za najlepszy. Firma aktywnie współpracuje z organizacjami działającymi na rzecz osób niewidomych na całym świecie, m.in. Polskim Związkiem Niewidomych, Royal National Institute for Blind People w Wielkiej Brytanii i Konsorcjum DAISY. Szczegółowe informacje na temat wszystkich rozwiązań syntezatora mowy IVONA znajdują się na stronie www.ivona.com.
Z: http://www.biuroprasowe.pl/polski-syntezator-mowy-ivona-ponownie-deklasuje-gigantow-it,d4176.html

Authors

Related posts

Top