Michigan Wiadomości branżowe

Mural powstaje w Kwadratowej

Efektowny mural z wyraźnymi gdańskimi akcentami powstaje w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa. Projekt i wykonanie należy do artystów z Gdańskiej Szkoły Muralu. Zakończenie prac planowane jest na najbliższy poniedziałek. – Jest to projekt, w którym zawarte są elementy związane z historią i dniem dzisiejszym oraz z powagą i zabawą. Mural ma łączyć

Efektowny mural z wyraźnymi gdańskimi akcentami powstaje w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa. Projekt i wykonanie należy do artystów z Gdańskiej Szkoły Muralu. Zakończenie prac planowane jest na najbliższy poniedziałek.

– Jest to projekt, w którym zawarte są elementy związane z historią i dniem dzisiejszym oraz z powagą i zabawą. Mural ma łączyć to, co studenckie z tym, co gdańskie – mówi autor muralu dr hab. Jacek Zdybel, wykładowca w Gdańskiej Szkole Muralu i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

– Gdańska Szkoła Muralu oprócz charakterystycznych klubowych motywów i elementów symbolizujących historię naszego miasta wplotła w projekt logo Kwadratowej. Na początku kwadrat jest schowany, potem stopniowo wyłania się i nabiera mocniejszych barw aż pojawia się w pełnej formie – opowiada inicjator przedsięwzięcia Tomasz Tołoczko z AKPG Kwadratowa, student Wydziału Zarządzania i Ekonomii.

Powstanie muralu od początku wspiera Miasto Gdańsk.

– Chcemy, aby nasz klub otworzył się na wszystkich studentów Trójmiasta, dlatego bardzo zależy nam na współpracy z Miastem Gdańskiem – mówi Tołoczko. – Fajnie by było na stałe wkomponować miasto w klub. Innymi słowy: tchnąć w klub miejskiego ducha. Stąd pomysł na malowidło w technice muralowej.

Z kolei Anna Zbierska, dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska podkreśla: – Podjęliśmy współpracę z Politechniką Gdańską, gdyż pomysł wydał nam się wart uwagi i zależało nam na umożliwieniu studentom codziennego obcowania ze sztuką. Chcieliśmy w ten nieszablonowy sposób promować walory miasta i Gdańską Szkołę Muralu wśród młodych ludzi.

Kto maluje mural?

Wspaniała ekipa z Gdańskiej Szkoły Muralu w składzie:

  • Jacek Zdybel (ASP Wydział Malarstwa, Pracownia Malarstwa Ściennego i Witrażu)
  • Rafał Roskowiński (założyciel Gdańskiej Szkoły Muralu)
  • Wojciech Woźniak (student ASP, Wzornictwo).

Uwaga! Pierwsza impreza w nowym wystroju – Wielkie Otrzęsiny PG – odbędzie się 3 października.

Zapraszamy na koncerty

  • Ras luta & Riddim HQ – 6.10 – 25zl studenckie, 35zl normalne
  • Fisz Emade Tworzywo – 13.10 – 30zl studenckie, 40zl normalne
  • Vavamuffin – 20.10 – 25zl studenckie, 35zl normalne
  • Rust – 24.10 – 15zl studenckie, 25zl normalne
A to już wiesz?  E-bookowe tajemnice, czyli kilka ciekawostek o książce elektronicznej

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy