Wiadomości branżowe

Miłośnicy e-booków świętują Światowy Tydzień eKsiążki

W dniach 3 – 9 marca 2013 roku obchodzimy międzynarodowe święto miłośników książki elektronicznej. Virtualo jako jeden z największych dystrybutorów e-booków przyłącza się do tej akcji organizując w sieci specjalne promocje oraz możliwość wygrania zestawu „Niezbędnik eCzytelnika”Międzynarodowy tydzień e-książki to również

Teaser

W dniach 3 – 9 marca 2013 roku obchodzimy międzynarodowe święto miłośników książki elektronicznej. Virtualo jako jeden z największych dystrybutorów e-booków przyłącza się do tej akcji organizując w sieci specjalne promocje oraz możliwość wygrania zestawu „Niezbędnik eCzytelnika”

Międzynarodowy tydzień e-książki to również wspaniała okazja, aby poznać zalety książek elektronicznych i promować je wśród czytelników, autorów i wydawców. To również dobry moment, aby dowiedzieć się jaki jest e-czytelnik, na jakich urządzeniach oddaje się pasji czytania i jakie e-booki najczęściej wybiera.

Obserwując trendy na świecie i dynamiczny wzrost sprzedaży e-booków, nie ma wątpliwości, że e-czytanie staje się coraz bardziej popularne. W komunikacji miejskiej coraz częściej widać osoby pogrążone w lekturze na swoich elektronicznych czytnikach, które umilają im podróż. Czytnik stał się niezastąpionym towarzyszem, bez którego część osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Co prawda badania czytelnictwa zaprezentowane przez Bibliotekę Narodową sprzed 2 lat nie napawają optymizmem – jakikolwiek kontakt z dowolną książką zadeklarowało wówczas zaledwie 44% badanych, po książkę sięgnęło 38% mężczyzn i 50% kobiet.  

Na tym tle ciekawie wyglądają wyniki badania “Porozmawiajmy o jakości” z wykorzystaniem ankiety elektronicznej zrealizowane przez Virtualo w drugiej połowie stycznia 2013. Ponad 60% użytkowników Virtualo.pl spośród prawie 900 biorących udział w badaniu deklaruje, że jest uzależniona od książek w każdej postaci – informuje Małgorzata Błaszczyk, Marketing Manager  firmy Virtualo.

Według badań Biblioteki Narodowej z 2010 roku tylko 12% osób przeczytało więcej niż 6 książek w ciągu roku.  Dla porównania Klient Virtualo.pl w 2012 roku  kupił lub pobrał średnio 7,5 książki. Z naszego badania i danych sprzedażowych wynika, że duża część naszych Klientów należy do tej elity, która sięga po kilka książek rocznie. Są to prawdziwi e-czytelnicy, którzy nie dość, że naprawdę czytają książki, to jeszcze robią to nowocześnie  korzystając z mobilnych aplikacji, promując  idee e-czytelnictwa – dodaje Małgorzata Błaszczyk.

A to już wiesz?  Halloween to początek kostiumowego szaleństwa

Wyniki ankiety Virtualo prezentują również preferencje e-czytelników w wyborze urządzeń do lektury e-booków. W przebadanej grupie osób korzystających z księgarni dystrybutora 55% osób posiada czytnik Kindle, 28% inne czytniki, natomiast 23% i 14% osób czyta na tablecie i smartfonie.  20% Klientów czyta na laptopie, co stanowi inny wynik od uzyskanego w badaniu przeprowadzonym przez Virtualo na zeszłorocznych, jesiennych Targach Książki w Krakowie wśród osób odwiedzających strefę e-booków. Różnica polega przede wszystkim na doborze próby – na Targach Książki o rynek e-booków i e-czytelnictwo pytaliśmy osoby, które są zainteresowane e-bookami, ale nie są jeszcze aktywnymi użytkownikami książek elektronicznych. Druga ankieta skierowana była do naszych Klientów, którzy kupują e-booki i są zaznajomieni z tematem – tłumaczy Małgorzata Błaszczyk Marketing Manager Virtualo.

Książka elektroniczna zyskuje co raz więcej fanów, którzy cenią jej główne zalety: mobilność, wygodę kupowania i przystępność cen oraz zwiększającą się liczbę dedykowanych urządzeń i aplikacji. Czytają zarówno uczniowie, studenci, jak również przedsiębiorcy i specjaliści oraz rodzice małych dzieci, dla których e-czytnik to mobilna biblioteka dostępna w każdej chwili.

Z myślą o wszystkich  pasjonatach e-lektury  świętując Światowego Tydzień eKsiążki Virtualo wraz z wydawnictwem Czarne w dniach 4-11.03.2013 przygotowało specjalny konkurs w ramach którego można wygrać “Niezbędnik eCzytelnika”.  Jest to  zestaw dla prawdziwego pasjonata e-booków, który przyjemność z czytania znajduje wszędzie – siadając na wygodnym fotelu lub na pikniku z kubkiem pysznej kawy i wciągającą lekturą. Niezbędnik składa się z kubka termicznego do kawy z podpisami znanych autorów – Jacka Hugo-Badera i Mariusza Szczygła, ładowarki solarnej świetnie nadającej się do czytnika e-booków oraz zestawu doskonałych e-książek obu autorów. Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie http://virtualo.pl/swiatowy-tydzien-ksiazki

Międzynarodowego tydzień e-książki to wyjątkowa okazja, aby skorzystać z licznych promocji i akcji, które z myślą o aktualnych i przyszłych e-czytelnikach są organizowane w serwisach społecznościowych, tradycyjnych bibliotekach oraz w wirtualnych księgarniach. 

A to już wiesz?  Rejs wycieczkowcem: dlaczego warto pojechać i jaki rejs wybrać

< 235890" >

Źródło Virtualo. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy