Dzieci Ferie Podróże Rodzina Turystyka

Kolonie dla dzieci

Czy zaplanowałeś już wakacyjny wyjazd dla Ciebie i Twojej rodziny? Jeśli zamierzasz gdzieś wyjechać, już teraz zastanów się gdzie i zarezerwuj miejsce, nie tylko w

Czy zaplanowałeś już wakacyjny wyjazd dla Ciebie i Twojej rodziny? Jeśli zamierzasz gdzieś wyjechać, już teraz zastanów się gdzie i zarezerwuj miejsce, nie tylko w hotelu, ale i w samolocie. Pamiętaj, że z im większym wyprzedzeniem zamówisz bilet, tym mniej zapłacisz za niego.

olonie dla dzieci Klonie dla dzieci Koonie dla dzieci Kolnie dla dzieci Koloie dla dzieci

Co roku coraz wcześniej trzeba rezerwować wakacje i zapisywać dzieci na kolonie letnie już nawet w grudniu. Oczywiście, zawsze pozostaje pytanie o to, gdzie wysłać dziecko? Czy zapewnić mu rozrywkę bez nauki, czy wysłać go na obóz językowy lub na kolonię do szkółki jeździeckiej. A może lepiej wysłać je nad morze, aby powdychało trochę jodu, lub w góry? Rodzice nieraz zadręczają się tym, czy lepiej będzie ich dziecku gdzieś, gdzie będą miał spokój od nauki i zajęć, czy właśnie aktywny tryb pozwoli im na naukę i na zabawę. Zwykle, nawet na kolonii bez wyraźnego profilu, dzieci mają tak zorganizowany czas, że od rana mają zajęcia. Ciągle robią coś nowego, ciekawego, zwiedzają zabytki, jeżdżą na wycieczki, poznają przyrodę. Po śniadaniu są zajęcia lub jakaś wycieczka, później wracają na obiad. Po obiedzie jest czas wolny, a potem znów są zajęcia, czy wycieczka. Następnie kolacja i później przygotowanie do spania. Czasami jest ognisko, nieraz jakaś dyskoteka.

Jednak wysyłając dziecko na obóz językowy, wiemy, że będzie się ono tam uczyło, nawet poprzez zabawę. Zwykle osoby odpowiedzialne za plan całego pobytu dzieci na wyjeździe, ustalają program tak, aby był czas i na naukę, i na rozrywkę. Np. jeśli zwiedza się zabytki, nauczyciel mówi do dzieci w języku angielskim, jeśli jest właśnie nauka tego języka. Oprócz nauki dzieci bawią się. Jest to naturalne – przecież nawet dorosły nie jest w stanie ciągle uczyć. Jednak dziecko chłonie wszystko, uczy się o wiele lepiej niż dorosły, zwłaszcza, że uczą się nieraz przy okazji, mimochodem. Warto zapewnić więc dziecku naukę, aby rozwijało się wszechstronnie.

A to już wiesz?  Wyspy Galapagos

Jednak, na obozie konnym dziecko także wiele się uczy. Uczy się innych rzeczy, niż nauka języka obcego. Staje się odpowiedzialne, systematyczne – wiadomo, że zwierzę trzeba pielęgnować i właśnie tego uczy się dziecko. Każdego dnia wykonując te same czynności, uczy się też cierpliwości.

Wyjazd na wakacyjne kolonie może być bardzo ciekawy i wartościowy. Jednak jest wiele przeciwników takich wyjazdów, a jednym z nich jest to, że w czasie wyjazdów wychowawcy nie są w stanie zapewnić opiece tak dużej opieki, jaka jest potrzebna. Niektórzy rodzice po prostu boją się wysyłać swoje dzieci na zorganizowane wyjazdy, gdzie byłyby po opieką obcych osób. Rodzice więc wolą zabierać ze sobą dzieci na wakacje lub wysyłać je do dziadków czy do innej rodziny, jeżeli mają taką możliwość. Oczywiście, że małe dziecko najlepiej będzie się czuło będąc z rodzicami. Jednak starszym dzieciom wyjazd czasem dobrze robi, stają się bardziej samodzielne. Oczywiście, jeśli Twoje dziecko wyraźnie sygnalizuje, że nie chce wyjechać na kolonię czy na obóz, nie wysyłaj go na siłę. Być może jeszcze do tego nie dorosło lub uważa, że już jest za duże na takie wyjazdy z innymi dzieciakami.
ika

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy