Wiadomości branżowe

Arta Tech wprowadza nowy czytnik e-booków Onyx BOOX T68 Lynx z Google Play

Arta Tech, europejski dystrybutor czytników Onyx BOOX i urządzeń multimedialnych Midia, wprowadza do sprzedaży nowy model czytnika e-booków - Onyx BOOX Lynx z dostępem do milionów aplikacji oraz e-booków ze sklepu Google Play. Onyx BOOX Lynx dedykowany jest osobom, które czytają dużo i szukają urządzenia klasy premium. Lynx wyróżnia się pośród

Arta Tech, europejski dystrybutor czytników Onyx BOOX i urządzeń multimedialnych Midia, wprowadza do sprzedaży nowy model czytnika e-booków – Onyx BOOX Lynx z dostępem do milionów aplikacji oraz e-booków ze sklepu Google Play.

Onyx BOOX Lynx dedykowany jest osobom, które czytają dużo i szukają urządzenia klasy premium. Lynx wyróżnia się pośród konkurencyjnych modelów systemem operacyjnym Android z dostępem do sklepu Google Play. Teraz użytkownicy mogą rozbudować możliwości urządzenia poprzez instalację aplikacji firm trzecich. Mogą uzyskać dostęp do swoich ulubionych e-księgarni – polskich i zagranicznych np. Google Play Książki, czy nawet Amazon Kindle. To samo dotyczy wykorzystania aplikacji do konsumpcji e-prasy i kanałów RSS w Kiosk Google Play, czy treści zapisanych na później w aplikacji Pocket.

Oprócz zoptymalizowanego systemu Android w wersji 4.0.4, Onyx BOOX Lynx wyróżnia się nowym dotykowym ekranem E Ink® ULTRA HD o rozmiarze 6,8 cala z wbudowanym doświetleniem. Jego wysoka rozdzielczość 1440×1080 pikseli dostarcza niespotykaną dotąd jakość obrazu i tekstu pod każdym kątem patrzenia. Rozmiar sprawia, że może znaleźć się na nim więcej tekstu i obrazów, co szczególnie przyda się fanom e-komiksów korzystającym z aplikacji ComiXology.

Czytniki Onyx BOOX, w tym również najnowszy Lynx, posiadają najlepszy syntezator mowy na świecie – IVONA, który przeczyta e-książki jak człowiek. Klienci mogą również spróbować innych rozwiązań po instalacji aplikacji firm trzecich np. zamianę tekstu na mowę Google. Przy nowości w postaci modułu Bluetooth w wersji 4.0 można posłuchać e-booka po raz pierwszy nie przy pomocy słuchawek a bezprzewodowego głośnika.

Połączenie Androida z nową generacją procesora Freescale i.MX Cortex A9 1 GHz pozwala na rekordową długość działania na jednym ładowaniu baterii – do 18 000 odświeżeń ekranu.

Dzięki modułowi “Historii” dostępnemu z poziomu Biblioteki, można śledzić postępy w czytaniu e-booków. Lynx potrafi podać spędzony oraz szacowany czas skończenia danej e-książki.

A to już wiesz?  9 pomysłów na Świąteczne i Sylwestrowo-Noworoczne Last Minute z Qtravel.pl

W teście czytników e-booków magazynu PC WORLD (7/2014) Lynx został wysoko oceniony (9,5/10) i uzyskał laur „Wybór redakcji”.

Urządzenie jest dostępne w sprzedaży na oficjalnej stronie onyx-boox.com, na Allegro.pl oraz w sieci sklepów VOBIS na terenie Polski w cenie 749 złotych.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Arta Tech. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy